Warszawski Marsz dla Puszczy w sobotę przejdzie ulicami Warszawy


Wycinane są drzewa, rozjeżdżana ściółka i płoszone zwierzęta - tak pomimo okresu ochronnego wygląda sytuacja w Puszczy Białowieskiej. W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Warszawski Marsz dla Puszczy w obronie tego niepowtarzalnego, leśnego terenu.

Puszcza Białowieska to unikatowy i niepowtarzalny las. Jednak teraz Puszczy grozi wykreślenie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. - Nie ma naszej zgody na niszczenie tego unikalnego miejsca. Została przekroczona czerwona linia - pod piły trafiają stuletnie drzewa. Puszczy grozi wykreślenie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO - jeżeli to nastąpi, nie będzie na nim ani jednego obiektu przyrodniczego z Polski. Wycinka ma podłoże jedynie ekonomiczne - zyski dla niewielkiej grupy osób nie są ceną, jaką możemy zapłacić za utratę tak niesamowitego miejsca - piszą inicjatorzy i organizatorzy sobotniego protestu. Od kilku tygodni trwają już protestu obrońców przyrody w Puszczy. Jednak żeby wyrazić swój sprzeciw wobec działać niszczących puszczę, nie trzeba jechać do rezerwatu przyrody.

Chętni mogą podpisać petycję w obronie Puszczy lub przyłączyć się wo Warszawskiego Marszu dla Puszczy. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia własnych transparentów, jednak zwracają uwagę, aby szanować zasadę no logo, tj. zaplanować przestrzeń w taki sposób, aby nazwa organizacji nie wynosiła więcej niż 10 proc. całości. - Walczmy o Puszczę razem, ponad podziałami! - apelują. Warszawski Marsz dla Puszczy odbędzie się w sobotę, 24 czerwcao godz. 16.00 na Placu Defilad. Później protestujący przejdą pod Ministerstwo Środowiska, gdzie odbędzie się siedzący protest.


Załączniki

- Warszawski Marsz dla Puszczy
- Warszawski Marsz dla Puszczy
- Warszawski Marsz dla Puszczy
- Warszawski Marsz dla Puszczy
- Warszawski Marsz dla Puszczy
- Warszawski Marsz dla Puszczy
- Warszawski Marsz dla Puszczy