Dziś brytyjska para książęca wyląduje w Warszawie (aktualizacja)


W poniedziałek książę William i Kate rozpoczną wizytę w Polsce. Wczesnym popołudniem wylądują w stolicy.Do Polski przyjeżdżają po raz pierwszy. Będzie to także pierwsza wizyta ich dzieci w kraju, który nie należał do Imperium Brytyjskiego.

Parą książęcą po przylocie spotka się z parą prezydencką: Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser – Dudą. Po spacerze na Krakowskim Przedmieściu udadzą się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie wezmą udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire.

Na koniec dnia odbędzie się na cześć Królowej Brytyjskiej przyjęcie w Łazienkach Królewskich. Książę William wygłosi wówczas przemówienie, mające być jego jedynym publicznym wystąpieniem w Polsce.

Drugi dzień wizyty para książęca spędzi na Pomorzu. Odwiedzą tam były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof w Sztutowie, gdzie oddadzą hołd ofiarom nazizmu. Następnie w Gdańsku wybiorą się do teatru szekspirowskiego oraz Europejskiego Centrum Solidarności. Złożą tam wieńce pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, upamiętniając bohaterstwo polskiej Solidarności.

Podczas wizyty w Gdańsku w planach jest także spotkanie książęcej pary z Lechem Wałęsą. W środę, na zakończenie wizyty, książę William i Kate spotkają się w Belwederze z parą prezydencką, po której wrócą do Berlina.

 

 

 

 


Załączniki

- brak opisu