Łódzkie: Morderstwo kobiety w Tomaszowie Mazowieckim


Policja w Tomaszowie zatrzymała 26 - letniego mężczyznę podejrzewanego w sprawie morderstwa kobiety, której nadpalone zwłoki znaleziono w sobotę, 15 lipca, w Kol. Zawadzie koło Tomaszowa.

W sobotę (15 lipca) po godzinie 13 w lesie w miejscowości Kolonia Zawada, niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego, spacerowicze znaleźli zwłoki młodej kobiety. Niestety, jak poinformował Sławomir Kierski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Tryb., najprawdopodobniej są to zwłoki 34 - letniej mieszkanki z Niewiadowa, która była poszukiwana od piątku, 14 lipca. Potwierdzić to mają jeszcze dodatkowe czynności sądowo - medyczne. Na razie prokuratura nie informuje o szczegółach śledztwa.

Wczoraj natomiast tomaszowscy policjanci zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo młodej kobiety, 26 - letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Jak poinformowała Aneta Rusek, prokurator rejonowy w Tomaszowie, mężczyzna został już przesłuchany. Przeprowadzono też z jego udziałem wizję lokalną. Wiadomo, że do zabójstwa doszło w piątek, a znalezione zwłoki były nadpalone. Dziś jeszcze zaplanowano ponowne oględziny zwłok z udziałem prokuratora i biegłego lekarza, planowana jest też sekcja zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi.

Jutro tomaszowska prokuratura wystąpi z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec sprawcy trzymiesięcznego aresztu. Zaginioną mieszkankę Niewiadowa w gm. Ujazd, Dominikę, od piątku poszukiwali jej przyjaciele. Po raz ostatni widzieli się z nią o 10 rano, gdy swoim srebrnym fordem mondeo wyjeżdżała z Niewiadowa do Tomaszowa...


Załączniki

- brak opisu