Mieszkańcy Sopotu poparli budowę pomnika prof. Bartoszewskiego


Mieszkańcy poparli inicjatywę budowy pomnika prof. Bartoszewskiego w Sopocie. Sprawa będzie mogła teraz stanąć na sesji Rady Miasta.

W ekspresowym tempie pomysłodawcom budowy pomnika prof. Bartoszewskiego w Sopocie udało się zebrać pod projektem wymagany tysiąc podpisów od mieszkańców kurortu. Zwolenników inicjatywy jest jednak znacznie więcej. Do lipca ideę uhonorowania profesora poparło ponad 3 tys. osób z całego Trójmiasta i turystów. Wtedy okazało się jednak, że aby sprawa mogła stanąć na sesji Rady Miasta, potrzebny jest głos rdzennych sopocian.

- Wymagany tysiąc podpisów mieszkańców Sopotu zdobyliśmy w bardzo krótkim czasie, teraz zbieramy tzw. nadwyżkę. W sumie mamy już ok. 1300 podpisów sopocian - cieszy się Krzysztof Kolarz, przewodniczący Komitetu Społecznego Budowy Pomnika Prof. Bartoszewskiego w Sopocie. - W ciągu najbliższych dni skontaktuję się z prezydentem Karnowskim w celu uzgodnienia daty uroczystego przekazania wszystkich zebranych podpisów do Urzędu Miasta. Wtedy sprawa będzie mogła stanąć na sesji Rady Miasta. Wtedy też będziemy mogli ogłosić ogólnopolski konkurs na projekt pomnika - dodaje.

Nie tylko wygląd monumentu prof. Bartoszewskiego wciąż pozostaje tajemnicą, ale także jego przyszła lokalizacja. Inicjatywę budowy pomnika już na samym początku poparli znani ze świata polityki, kultury i mediów, w tym m.in. Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Bogdan Borusewicz, Andrzej Wajda i Tomasz Lis.

 


Załączniki

- brak opisu