Szydło: Wniosek o wotum nieufności to żałosny stek bzdur i kłamstw


- To stek bzdur, kłamstw i pomówień. Żałosny wniosek - tak złożony przez Platformę Obywatelską wniosek o konstruktywne wotum nieufności skomentowała premier Beata Szydło w TV Trwam.

W czwartek Sejm zajmie się złożonym 24 listopada przez PO wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Jako przyczynę wskazano m.in. brak reakcji na ksenofobiczne i rasistowskie hasła, które pojawiły się na kilku transparentach podczas Marszu Niepodległości, który przeszedł przez Warszawę 11 listopada. Jako kandydata na następcę Beaty Szydło wskazano we wniosku Grzegorza Schetynę.

- Ministrowie rządu w konkretny sposób pochwalali marsz, także organizatorów tego marszu, którzy przyzwolili na antysemickie, ksenofobiczne i rasistowskie napisy i hasła - mówił Schetyna, argumentując złożenie wniosku.

W środę w TV Trwam premier Beata Szydło skomentowała słowa szefa Platformy Obywatelskiej i sam wniosek.

- To stek bzdur i kłamstw, pomówień. Jest to wniosek żałosny. Będę o tym jutro mówić w Sejmie - powiedziała szefowa Rady Ministrów. - Polski rząd potępił i potępia przejawy antysemityzmu i faszyzmu. To manipulacja zrobiona po to żeby kolejny raz uderzyć w rząd - dodała.

Jakby w odpowiedzi na słowa premier, Grzegorz Schetyna napisał na Twitterze:

"Głosowanie nad odwołaniem PBS staje się nie tylko konieczne, ale i pilne. Gdyby nie partyjne kalkulacje, można by to było zrobić jednogłośne. Nawet PiS widzi, że ten rząd już dawno się rozpadł. Beata Szydło od dawna nad niczym nie panuje".


Załączniki

- Fot. Polska Press