Pilne spotkanie prezesa PiS i premier u prezydenta Dudy (akt.)


Około godz. 9.30 z inicjatywy prezydenta odbędzie się spotkanie z premier Beatą Szydło i prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Nieoficjalnie tematem rozmów będzie rekonstrukcja rządu. 

"Z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy, dziś ok. godz. 9:30, odbędzie się spotkanie, w którym będą uczestniczyć Premier Beata Szydło i Prezes PiS Jarosław Kaczyński" - podała na Twitterze po godz. 7 Kancelaria Prezydenta. 

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany w czwartek w Sejmie, czy dziś poznamy nazwisko nowego premiera przyznał, że "z pewnością", a kto nim będzie "to okaże się dopiero koło południa" - dodał tajemniczo. 

W czwartek o godz. 9 Sejm zajmie się wnioskiem Platformy Obywatelskiej w sprawie wniosku o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. 

Tego samego dnia około godz. 18 ma odbyć się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, który zdecyduje, kto będzie dalej pełnił funkcję premiera. Poważnym kandydatem jest wicepremier Mateusz Morawiecki, jednak jak podaje "Fakt", "opór przeciw zmianie jest w partii ogromny". 

Późnym wieczorem ma odbyć się jeszcze posiedzenie klubu parlamentarnego PiS. 

Jak zapowiedział w czwartek Terlecki, plan rekonstrukcji ma zostać przedstawiony w przyszłym tygodniu, natomiast jeszcze dziś mają zostań podane informacje dotyczące "kierunku zmian". 


Załączniki

- Fot. AIP