Firmy, które nie dostosują się technologicznie, przestaną funkcjonować


W The Heart of Warsaw odbywa się VIII Konferencja Interim Managment. Tegoroczna edycja skupia się na przyszłości firm w Polsce. Jak powinny wykorzystać potencjał zmian społecznych, gospodarczych, technologicznych oraz prawnych.

Jesteśmy na ósmej konferencji Stowarzyszenia Interim Managment. Tegoroczna konferencja poświęcona jest wyzwaniom, jakie stoją przed polskimi przedsiębiorstwami, a także firmami działającymi na rynku polskim. W tym roku podejmujemy szerszy temat, niż sam interim managment- tłumaczy w rozmowie z AIP Monika Buchajska- Wróbel, wiceprezes Interim Managment.- Te zmiany, które się dzieją i wyzwania stojące przed przedsiębiorstwami w wielu sytuacjach sięgają również po rozwiązanie, jakim jest zarządzanie czasowe- dodaje.

Program Konferencji zbudowany został w oparciu o najnowszy raport SIM „Wyzwania stojące przed firmami działającymi w Polsce” – na podstawie rozmów z prezesami, członkami zarządów i rad nadzorczych. Skupiono się przede wszystkim na zmian społecznych, czyli demografii, migracji oraz nowych zasadach na rynku pracy. Zmianom gospodarczym, gdzie głównym tematem jest Brexit, a dokładniej czy jest to szansa, a może zagrożenie dla Polski. Ponadto osoby biorące udział w wydarzeniu będą się zastanawiały jak poprawić atrakcyjność inwestycyjną Polski. Kolejnym problem, z jakim będą musieli się zmierzyć polscy przedsiębiorcy, to zmiany prawne i związane z tym bezpieczeństwo oraz ciągłość prowadzenia działalności gospodarczej. Oczywiście nie zapomniano o zmianach technologicznych i wyzwaniach jakie niesie za sobą rewolucja 4.0. Jak tłumaczy ekspert, firmy, które nie będą w stanie dostosować się pod względem technologii, przestaną funkcjonować.

- Punktem wyjścia naszej konferencji było badanie jakościowe, opierające się na wywiadach wśród 19 prezesów, członków rad nadzorczych. Rzeczywiście z tego badania bardzo jasno wynikło, że te wyzwania technologiczne z jednej strony, a z drugiej strony bardzo szybko zmieniające się aspekty prawne, wchodząca niebawem nowa ustawa o ochronie danych osobowych, czyli nowe przepisy związane z RODO. Rzeczywiście będą miały duży wpływ na działanie przedsiębiorstw, ale tak naprawdę wydźwięk tych pierwszych wystąpień jest jednoznaczny- firmy, które nie będą w stanie dostosować się pod względem technologii, przestaną funkcjonować- podsumowuje.

===wideo===

Do tego tekstu przygotowaliśmy także materiał wideo. Aby go obejrzeć i pobrać przejdź do strony http://Aip24.pl/wideo/


Załączniki

- Program Konferencji zbudowany został w oparciu o najnowszy raport SIM „Wyzwania stojące przed firmami działającymi w Polsce”.