PolAndRock Festival 2019 będzie zorganizowany przez miasto Kostrzyn? Pisze o tym Jurek Owsiak


"Chyba przyszedł czas, aby Festiwal Pol’and’Rock mógł być niesiony już nie przez nas! My chętnie zaczęlibyśmy coś od samego początku!" - napisał na swoim facebooku Jurek Owsiak. Prezes fundacji WOŚP sugeruje, żeby organizacją PolAndRock Festivalu 2019 zajęło się miasto. - Nic o tym nie wiemy, te słowa nas kompletnie zaskoczyły - komentuje kostrzyński magistrat.

Jurek Owsiak zamieścił wpis na swoim facebooku w piątek, 10 sierpnia. W kilku zdaniach podsumowuje tegoroczny festiwal i pisze o przyszłości imprezy. Szef fundacji WOŚP pisze wprost, że jego zdaniem organizacją PolAndRock Festivalu 2019 powinno się zająć miasto Kostrzyn nad Ordą. "Myślę, że Pol’and’Rock w przyszłym roku powinien być organizowany przez miasto" - czytamy. Jednocześnie Owsiak deklaruje pomoc przy organizacji imprezy, chce się nawet podzielić kontaktami z artystami. "Być może skończyłyby się te lekkie napięcia z wojewodą, czy służbami profesjonalnymi jak straż czy policja, bo byłoby to uzgadniane i ustalane lokalnie, wśród ludzi, którzy nie tylko ten jeden raz, ale cały rok współpracują ze sobą" - czytamy we wpisie Oswiaka. "Dla mnie byłoby to też ogromną przyjemnością usiąść sobie na polu, tak jak Wy i być uczestnikiem tej wspaniałej zabawy" - pisze Jurek Owsiak. Dodaje, że teraz fundacja chce "ruszyć z czymś nowym". W swoim wpisie Jurek Owsiak kilkukrotnie podkreśla dobrą współpracę z miastem przy organizacji imprezy.

Magistrat: jesteśmy zaskoczeni

O komentarz poprosiliśmy w kostrzyńskim magistracie. - Mimo nam, że Jerzy Owsiak chwali współpracę z miastem, ale ten wpis to dla nas absolutna nowość, jesteśmy nim bardzo zaskoczeni - mówi Anna Suska, sekretarz urzędu miasta w Kostrzynie. - Nie wyobrażamy sobie, żeby ten festiwal mógł organizować ktoś inny niż Jerzy Owsiak. Dopiero umówiliśmy się z przedstawicielami WOŚP na październik, na pierwsze spotkania w sprawie organizacji przyszłorocznej imprezy, dlatego ten wpis jest dla nas tym większym zaskoczeniem - dodaje sekretarz. Pod wpisem Jurka Owsiaka od razu pojawiło się wiele komentarzy. Zdecydowana większość internautów uważa, że to fundacja WOŚP wraz ze swoim prezesem powinni dalej organizować PolAdnRock Festival. 


Załączniki

- Jurek Owsiak uważa, że organizacją przyszłorocznego PolAndRock Festivalu powinno się zająć miasto Kostrzyn nad Odrą.