Warszawa: "Jedynka" na liście PiS chciał "witać Żydów serią z kałasznikowa"


Michał Szpądrowski, który został "jedynką" PiS do Rady Warszawy, 8 lat temu publikował na swoich mediach społecznościowych wymowne komentarze na temat Żydów.

W 2010 r. Szpądrowski na facebookowy post swojego kolegi o treści: „Szpąder, jutro jest nalot żydków na Wawke!!! przylatuje boening 747-400 z TLV. Jak chcesz to pojedziemy na 6.20 na lotnisko i ich przywitamy gazem” odpowiedział słowami „Hmm gdyby nie ta godzina to bym ich powitał serią z kałasznikowa...”.

Komentarz sprzed 8 lat, odnaleziony i ujawniony w sierpniu tego roku, wywołał oburzenie u internautów. Szpądrowski natomiast opublikował na twitterze wiadomość z przeprosinami: "W pełni zgadzam się że mój wpis z czasów gdy miałem 15 lat był haniebny. Przelałem jako zadośćuczynienie za młodzieńczą głupotę pieniądze na rzecz Fundacji Ochrony Mienia Żydowskiego. Wpis skasowałem a wszystkich urażonych najmocniej przepraszam". Do wiadomości dołączył zdjęcie, na którym widnieje potwierdzenie przelewu tysiąca złotych na rzecz Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Pod koniec sierpnia Szpądrowski został wyrzucony ze sztabu Patryka Jakiego, kiedy dowiedziano się o jego antysemickich komentarzach. Wiele osób myślało wtedy, że to koniec jego politycznej kariery. Jednak okazało się inaczej. Teraz widnieje on na pierwszym miejscu na liście do Rady Warszawy w Okręgu 8. Ursynów - Wilanów.


Załączniki

- brak opisu