Niemal połowa ostrowskich policjantów jest na L4. Sytuacja kadrowa jest tragiczna


Już 48 proc. wielkopolskich policjantów wzięło zwolnienia lekarskie. Sytuacja kadrowa jeszcze nigdy nie była tak tragiczna. W Ostrowie Wielkopolskim nie jest dużo lepiej.

- W całej Wielkopolsce na 8 tys. zatrudnionych policjantów dzisiaj 3767 osób przebywa na zwolnieniach lekarskich. Jest to 48 procent ogółu stanu osobowego. Nie ukrywamy, że sytuacja jest trudna, patroli jest mniej niż dotychczas, ale w poszczególnych komendach pracują służby dyżurne przyjmujące zgłoszenia o zdarzeniach kryminalnych i są zagwarantowane patrole do obsługi pilnych interwencji oraz wypadków drogowych.

Żadne drzwi w żadnej jednostce nie są zamknięte - wyjaśnia mł. insp. Andrzej Borowiak z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Dodaje, że w Ostrowie Wielkopolskim sytuacja kadrowa jest podobna jak w większości komend powiatowych.

- Absencja chorobowa nie przekracza 38 procent stanu osobowego jednostki w Ostrowie Wielkopolskim - mówi. Fala zwolnień lekarskich to nieoficjalna odsłona protestu służb mundurowych, podczas którego policjanci domagają się m.in. podwyżek i zmiany systemu emerytalnego.

„Tu nie ma już sensu pudrować rzeczywistości”. Ponad 30 tys. policjantów na zwolnieniach lekarskich. Szef MSZ spotkał się z przedstawicielami związków.


Załączniki

- brak opisu