Katowice: Odwołają z funkcji radnego Borkowskiego za lustro dla wicemarszałka Kałuży?


W imieniu radnych PiS Piotr Pietrasz wnosi na sesję RM Katowice uchwałę w sprawie odwołania radnego Łukasza Borkowskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Transportu RM Katowice. Zarzuca mu udział w akcji hejtu na wicemarszałka śląskiego Wojciecha Kałużę.

Radny Pietrasz pisze w uzasadnieniu uchwały, że przed rozpoczęciem drugiej sesji Sejmiku Śląskiego (3 grudnia 2018) „pan radny Łukasz Borkowski wziął udział w akcji hejtu i ataku na Wicemarszałka Sejmiku Śląskiego Wojciecha Kałużę prowadzonej przez polityków Koalicji Obywatelskiej". Pisze też, że „poziom agresji wykazywanej wobec tego polityka (chodzi o Wojciecha Kałużę - dop. red.) przekracza granicę dopuszczalnych norm".

I dodaje: „Przypomnijmy, że 19.10.2010 r. w biurze poselskim PiS w Łodzi były członek Platformy Obywatelskiej R.C. dokonał zabójstwa pracowników tego biura". Pisze też, że „działania radnego Łukasza Borkowskiego wpisują się w strategię hodowli nowego C.". Co to za „akcja hejtu" wobec wicemarszałka Kałuży? 3 grudnia radny Łukasz Borkowski usiłował wręczyć wicemarszałkowi... lustro. Na swoim profilu facebookowym napisał tak: „Czy Wojciech Kałuża jest w stanie spojrzeć swoim wyborcom w oczy? Czy Wojciech Kałuża jest w stanie spojrzeć sobie samemu w twarz po tym jak sprzedał się PiSowi i oszukał 25 tysięcy wyborców Koalicji Obywatelskiej, którzy oddali na niego głos? Postanowiliśmy wręczyć mu w prezencie lustro. Niech wie, że ludzie o tym nie zapomną!".

5 grudnia Łukasz Borkowski na FB poinformował o złożeniu wniosku o odwołanie radnego Pietrasza z funkcji przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej Rady Miasta. „Złożyliśmy dziś wniosek o odwołanie radnego Piotra Pietrasza (PiS) z funkcji przewodniczącego Komisji Polityki Społecznej Rady Miasta. Jego zachowanie, haniebny wpis dotyczący Kazimierza Kutza, Honorowego Obywatela Katowic, zasługuje na potępienie". 6 grudnia Piotr Pietrasz wniósł na sesję RM Katowice uchwałę w sprawie odwołania radnego Łukasza Borkowskiego z funkcji przewodniczącego Komisji Transportu RM Katowice. 


Załączniki

- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu