Prezydent Andrzej Duda w Raciborzu. Co mu powie Dariusz Polowy?


W interesie Polski i Raciborza jest żeglowna Odra na całej jej długości - mówi prezydent Raciborza Dariusz Polowy, który dzisiaj będzie miał okazję porozmawiać z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Głowa państwa o 16.30 spotka się z mieszkańcami regionu w Arenie Rafako.

Takie wizyty zdarzają się niezwykle rzadko. Dzisiaj (7 grudnia) do Raciborza przyjedzie prezydent RP Andrzej Duda. - 7 grudnia 2018 r. (piątek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złoży wizytę w Raciborzu (woj. śląskie), gdzie o godz. 16.30 spotka się z mieszkańcami (Arena Rafako, ul. Łąkowa 31). Podczas spotkania planowane jest wystąpienie Prezydenta RP - czytamy w kalendarzu prezydenta Andrzeja Dudy.

Głowa państwa przyjedzie na zaproszenie prezydenta Raciborza Dariusza Polowego. Nie będzie to pierwsza wizyta prezydenta RP w Raciborzu. W 2013 roku teren budowanego zbiornika przeciwpowodziowego odwiedził Bronisław Komorowski. Dodajmy, że będzie to kolejne tego typu wydarzenie w naszym regionie. W październiku ubiegłego roku prezydent Andrzej Duda odwiedził Wodzisław Śl., gdzie na rynku spotkał się z mieszkańcami. W Raciborzu prezydent RP nie tylko spotka się z mieszkańcami, ale także z samorządowcami z powiatu raciborskiego.

Dojdzie do tego kilkadziesiąt minut przed wydarzeniem w Arenie Rafako. - Racibórz ma duży potencjał, który można dużo lepiej wykorzystać. Wynika to z tego, że leży na Śląsku, nad Odrą, na skrzyżowaniu dwóch szlaków komunikacyjnych północ -południe, wschód -zachód. Sąsiadujemy z Czechami, którzy już dawno dostrzegli potencjał rzeki Odry i wykazują determinację w realizacji projektu Odra- Dunaj. Chcę żeby pan prezydent pamiętał o nas w swoich działaniach polityki zagranicznej. W interesie Polski i Raciborza jest żeglowna Odra na całej jej długości - mówi Dariusz Polowy, prezydent Raciborza.

Włodarz miasta zwraca też uwagę, że wizyta głowy państwa jest otwarciem i czytelnym sygnałem o współpracy samorządu z Raciborza z władzą centralną. - Traktuję to też jako swoiste wyróżnienie, że udało się zaraz na inaugurację urzędowania taką wizytę zorganizować - kończy Polowy. Do Areny Rafako mieszkańcy będą mogli wchodzić od godz. 14.30.

W związku z wizytą prezydenta RP Andrzeja Dudy w Raciborzu, od godz. 15 podróżowanie autobusami na terenie miasta będzie bezpłatne. Ponadto w stronę Areny Rafako będą kursować dodatkowe autobusy.  


Załączniki

- Prezydent RP Andrzej Duda
- Prezydent Raciborza Dariusz Polowy