Wielkopolska: Protest rolniczy w Lesznie i Krzemieniewie. Kilkadziesiąt traktorów wjedzie na dwunastkę


Po godzinie 11 w piątek rolnicy zapowiadają dużą akcję protestacyjną na drodze krajowej numer 12. Dwie grupy ciągników wyjadą na trasę z Leszna i Krzemieniewa. Policja mobilizuje siły do zabezpieczenia akcji. Kierowców czekają duże utrudnienia na DK12 i w samym Lesznie, gdzie planowana jest pętla traktorów po mieście.

Akcja, jak tłumaczą jej organizatorzy, to skutek sytuacji rolników. - Spadają ceny wszystkiego i nie mamy już innych argumentów dlatego ruszamy ciągnikami z Krzemieniewa w stronę Leszna i pojedziemy krajową 12 aż do ronda w Lesznie – mówi Michał Chwaliszewski, który koordynuje protest w Krzemieniewie. Druga grupa protestujących z ciągnikami wyjechać ma na DK12 w Lesznie. Akcja rozpocznie o 11.00 na Kosmonautów.

- Około południa ruszamy w stronę Leszna i zrobimy pętlę po całym mieście. Spodziewamy się 40 - 50 ciągników – przyznaje Tobiasz Mikołajczyk, organizator protestu w Lesznie. Do działań przygotowuje się już leszczyńska policja. Będzie zabezpieczać przejazd, który dla kierowców będzie oznaczał bardzo duże utrudnienia.


Załączniki

- brak opisu