Ruda Śląska: Prawie zginął przez czad. Teraz nakręcił o tym film. Ku przestrodze


„Czadowy Film” i „Czadowy Dokument, czyli poleciałem na Ibizę” to filmy Andrzeja Frata o zatruciu tlenkiem węgla, które już można oglądać w Internecie. W ten sposób młody reżyser z Rudy Śląskiej chce przestrzegać przed śmiertelnie niebezpiecznym czadem. Oprócz filmów powstała także strona internetowa www.obudzczujnosc.pl, na której znajdują się informacje, w jaki sposób zabezpieczyć się przed czadem.

Jeden z filmów to "Czadowy Film", czyli obraz powstały na bazie przeżyć autora - Andrzeja Frata, będący przeniesieniem na ekran i język filmu jego zatrucia czadem, ale nie tylko, ponieważ zostały uwzględnione też przeżycia innych ludzi, które autor zebrał podczas zbierania materiałów.

- Do filmu nie należy podchodzić na zasadzie "krótkiego spotu", a drugi człon tytułu nie znalazł się tam przypadkowo - jest to około 7 minutowa produkcja ku przestrodze, będąca "relacją z podłogi" i majaków otrutego czadem mózgu. Dobrze jest więc znaleźć chwilę spokoju, wyciszyć się i dopiero wtedy włączyć film. Film ma wstrząsnąć odbiorcą i sprawić aby zainteresował się problemem, swoim bezpieczeństwem, oraz stroną www akcji, na której znajdzie informacje o tym, jak się wystrzegać czadu.

Główną rolę w filmie gra młody aktor z Orzesza - Tomasz Parchański, a w projekcie wzięli udział m.in. znany aktor Artur Barciś, zespół Clock Machine i swoją niewielką cegiełkę dorzucił internetowy muzyk CeZik.

Drugi film to "Czadowy Dokument, czyli poleciałem na Ibizę" - są to relacje czterech obcych sobie osób, których połączyło jedno - zatrucie tlenkiem węgla i cudowne przeżycie. Każde z nich przeżyło to inaczej, i każde ma swoje przemyślenia na temat wypadku i jego konsekwencji. Jednym z bohaterów jest Michał Włodarski - słynna 28 letnia ofiara czadu z Katowic, człowiek któremu wypadek zrujnował życie i musiał przerwać swoją karierę w Polskiej Akademii Nauk. Film trwa około 7 minut.

- Strona www - www.obudzczujnosc.pl - gdzie będa znajdować się oba filmy, informacje o czadzie i metodach walki z nim, oraz która będzie na bieżąco rozbudowywana i aktualizowana. Strona ma ambicje do stania się największą witryną poświęconą problemowi tlenku węgla i walki z nim w Polsce - mówi Andrzej Frat. - Naszym celem jest masowe uświadamianie ludzi, aby zaprzestać niepotrzebnych śmierci we własnych domach. Mimo akcji społecznych i informacjach o kolejnych ofiarach ludzie wciąż bagatelizują problem, a opamiętanie przychodzi za późno. Chcemy to zmienić i będziemy nad tym ciężko pracować - dodaje młody reżyser 


Załączniki

- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu