Pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę. Premier Polski w latach 1991-1992 zmarł 7 lutego


Pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się sobotę. Informację podał na antenie Polskiego Radia Kornel Morawiecki. Jan Olszewski zmarł 7 lutego. Miał 88 lat. O śmierci premiera Polski w latach 1991-1992 jako pierwszy poinformował na Twitterze Jacek Kurski. Olszewski w okresie PRL był działaczem opozycji. Brał także udział w Powstaniu Warszawskim.

Kornel Morawiecki na antenie Polskiego Radia podał informację, kiedy odbędzie się pogrzeb Jana Olszewskiego. Rozmawiałem z Martą Miklaszewską, że pogrzeb byłego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę - powiedział polski parlamentarzysta. W rozmowie Kornel Morawiecki podkreślał wagę tego wydarzenia. - To jest nasza wielka potrzeba. Ten pogrzeb, to będzie coś dla nas, nie tylko dla niego. To będzie potrzeba abyśmy oddali mu hołd - mówił Kornel Morawiecki

Jan Olszewski zmarł 7 lutego 2019 roku. Od lat miał problemy ze zdrowiem. W ostatnim czasie jego stan się pogorszył.

- Jak relacjonowała żona Jana Olszewskiego, były premier zemdlał w domu. Karetka zabrała go do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Niestety - bezskutecznie - pisze Fakt.pl O śmierci byłego premiera Polski poinformował na Twitterze Jacek Kurski. - Jan Olszewski, Premier pierwszego polskiego rządu pochodzącego z wolnych wyborów po II WŚ nie żyje. Odszedł w późnych godzinach wieczornych, w szpitalu na Szaserów. Panie Premierze odpoczywaj w pokoju - napisał na Twitterze Jacek Kurski.


Załączniki

- Jan Olszewski nie żyje. Miał 88 lat. O śmierci premiera Polski w latach 1991 - 1992 poinformował na Twitterze Jacek Kurski.