Bezpieczne parkowanie pod czujnym okiem kamer


 

 

 

Czujne oko kamery nie przepuści pojazdu, którego nie ma w bazie uprawnionych do korzystania z parkingu.

 

Sprawdzony w wielu zachodnich krajach inteligenty system zabezpieczania parkingów wkracza właśnie do Polski. Lider w produkcji takich rządzeń firma Axis Communications wprowadza system automatycznej weryfikacji tablic rejestracyjnych - AXIS License Plate Verifier - wbudowany bezpośrednio w kamerę.

 

Technologia ALPR jest dostępna jako oddzielny system lub w zestawie z VeriForce Kit AXIS P1445-LE-3. Propozycja obejmuje podsystemy do wjazdu i wyjazdu, w tym specjalne oprogramowanie oraz repozytorium scenariuszy. Oba podsystemy są wyposażone w kamerę sieciową AXIS P1445-LE i moduł analityczny AXIS License Plate Verifier z algorytmami ALPR.

 

Rozwiązanie sprawdza się na parkingach, w strefach magazynowania oraz obsługi środków transportu towarowego i specjalnego, centrach logistycznych, strefach parkowania pojazdów uprzywilejowanych, w tym służb mundurowych.
Oba systemy są zintegrowane i gotowe do pracy tuż po wyjęciu z pudełka, co minimalizuje czas instalacji i koszty. System dostępowy z ALPR jest otwarty, co daje możliwość rozbudowywania go w przyszłości, w zależności od potrzeb użytkownika.

 

Dzięki nowej ofercie, opartej na własnych rozwiązaniach, Axis chce wzmocnić pozycję innowatora na rynku inteligentnego dozoru wizyjnego.

 


 

- Nasze kamery stosowane są od lat w różnych systemach ALPR, zbierają dobre opinie, ale podjęliśmy decyzję, by się usamodzielnić i stworzyć całkowicie własne kompleksowe rozwiązanie systemu rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ALPR)- wyjaśnia Anders Johansson, globalny menedżer produktu Axis Communications

 

Karol Dominiczak, ekspert Axis dodaje, że stworzenie zintegrowanego sieciowego kontrolera drzwi weryfikatora dostępu z ALPR, bazującego na komponentach Axis, pozwala zoptymalizować ofertę pod kątem coraz bardziej wymagających klientów. Chcemy dostarczać sprawdzone i niezawodne systemy, które ułatwiają instalatorom, czy integratorom systemów pracę, a użytkownikom gwarantują lepszą usługę.

 

Dalibor Smažinka, Axis Business Development Manager na Europę Wschodnią zwraca uwagę na rosnący popyt w Europie Środkowo-Wschodniej na technologie zabezpieczeń stref parkowania, postoju, czy obsługi logistyki. To generuje większe potrzeby w zarządzaniu strefami parkowania i ich zabezpieczaniu. Automatyzacja staje się czymś naturalnym, pozytywnym, bo daje oszczędności, zmniejsza zatrudnienie i oszczędza czas.

 


 


Załączniki

- materiały prasowe