Tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej. W te dni uważaj na lotnisku


Straż Graniczna poinformowała o tymczasowym przywróceniu kontroli granicznej na lotnisku Chopina. Ma to związek ze „Spotkaniem ministerialnym poświęconym budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”, które odbędzie się w Warszawie. 

Tymczasowa kontrola graniczna przywrócona została w Warszawie na dni: 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 lutego. Powodem jest odbywające się w przyszłym tygodniu w Warszawie „Spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”.

W tym okresie podróżni powinni być przygotowani, że w każdej chwili mogą zostać poproszeni przez służby o okazanie ważnych dokumentów – paszportu lub dowodu osobistego. Kontrolowani będą podróżni wjeżdżający do Polski w warszawskim porcie lotniczym im. Fryderyka Chopina. Jak zapowiada Straż Graiczna – kontrola prowadzona będzie w sposób wyrywkowy.

Mimo, że spotkanie ministerialne odbywa się w Warszawie, nie tylko w stolicy przywrócona zostanie kontrola graniczna. Takie same, wyrywkowe legitymowanie podróżnych będzie mieć miejsce granicach lądowych.


Załączniki

- brak opisu