500 plus. Dzięki programowi Polacy częściej podróżują z dziećmi


Serwis turystyczny Travelist przygotował zestawienie dotyczące wprowadzenia programu “Rodzina 500+” Polacy, a podróży z dziećmi. Zobaczcie, co wynika z danych. O ile wzrosło zainteresowanie podróżami rodzin.

500 plus to program wspomagający rodziny wielodzietne. Przyznawany jest na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. Od lipca 2019 pieniądze na dziecko będzie dostawał każdy rodzic, który złoży wniosek. To spory zastrzyk gotówki dla rodziny. Regularnie co miesiąc to dodatkowe 500 złotych na każde dziecko do 18 roku życia. Jak dzięki temu zmieniło się życie rodzin z dziećmi? Jednymi z 10 dziedzin gospodarki, które odznaczają się największą dynamiką wzrostu wydatków po uruchomieniu 500+ jest turystyka i hotelarstwo.

Według statystyk, między sezonem 2017 a 2018 liczba beneficjentów programu, którzy pojechali na wakacje wzrosła z 25 do 40 procent. Większy ruch turystyczny w grupie rodzin potwierdzają także analizy Travelist. Wynika z nich, że przez ostatnie trzy lata liczba rezerwacji pobytów wypoczynkowych z udziałem dzieci wzrosła o 28 procent.

- Rodzinne wyjazdy stanowią 43% ogólnej liczby bookingów dokonywanych za pośrednictwem serwisu. Rodzinne wyjazdy zawsze miały duży udział wśród ogółu rezerwacji dokonywanych na stronie, jednak od momentu wprowadzenia programu 500 plus obserwujemy bardzo dynamiczny wzrost sprzedaży pobytów w hotelach z udziałem dzieci - mówi Agata Prosińska Director of Sales & Planning w Travelist. - W naszym serwisie proponujemy kompleksowe pakiety wypoczynkowe dedykowane rodzinnym wczasom i wyjazdom, dostosowane do potrzeb całej rodziny i zawierające specjalne atrakcje dla najmłodszych - dodaje.

Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza krótsze, kilkudniowe wyjazdy, zwykle połączone z weekendem. Na rodzinne wycieczki użytkownicy Travelist najchętniej wybierają popularne kurorty. W ciągu ostatnich dwóch lat z maluchami wypoczywali najczęściej w takich miejscach jak:

  • Kołobrzeg,
  • Szklarska Poręba,
  • Mielno,
  • Gdańsk,
  • Zakopane

Najwięcej pobytów rodzinnych odbywa się w wakacje (blisko połowa) oraz w ferie (25%). Podróżujący poszukują najczęściej obiektów noclegowych i hoteli gwarantujących możliwość aktywnego spędzenia czasu z dzieckiem i posiadających dodatkowe udogodnienia i atrakcje, z których skorzystać mogą najmłodsi. Właściciele serwisu przewidują, że po wprowadzeniu świadczenia 500 plus również na pierwsze dziecko w lipcu tego roku, jeszcze więcej rodzin będzie decydowało się na częstsze wyjazdy turystyczne przez co zainteresowanie usługami oferowanymi przez portale rezerwacyjne wzrośnie.


Załączniki

- 500 plus. Dzięki programowi Polacy częściej podróżują z dziećmi.