Policja uwolniła porwaną pielęgniarkę z Wrocławia


Pracująca w Niemczech wrocławska pielęgniarka Jolanta S. została uwolniona z rąk porywaczy – podała niemiecka policja. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 51 - letni Maciej I. to były partner kobiety. Miał mu pomagać 23 - letni Krzysztof T.

Ofiara porwania pracowała w Niemczech i opiekowała się starszymi osobami. Została 3 czerwca uprowadzona w miejscowości Aspach. Miało to być jej ostatnie spotkanie z byłym partnerem.

Właśnie wtedy doszło do uprowadzenia. Ślady na miejscu zdarzenia wskazywały na to, że sprawcy zachowywali się brutalnie. Według policji, dwaj porywacze kamperem wywieźli ją do Francji. Pojazd znaleziono w lesie w okolicach Strasbourga.

Zaraz po porwaniu wrocławskiej pielęgniarki niemiecka policja ostrzegała, że Maciej I. może być niebezpieczny i zachowuje się agresywnie. Przestrzegała kierowców przed zabieraniem autostopowiczów. Podejrzewała bowiem, że sprawcy i ofiara mogą próbować „okazją” dostać się do Polski.

Ostatecznie porywaczy i uprowadzoną kobietę wytropiono we Francji. Niemiecka policja w oficjalnym komunikacie informuje, że ofiara porwania czuje się dobrze. O jej uwolnieniu poinformowano krewnych w Polsce.


Załączniki

- Policja zatrzymała dwóch porywaczy pielęgniarki