Kibice rozrabiali na Słowacji przed meczem Cracovii


Ponad 100 zatrzymanych przez policję, w tym wielu Polaków. To bilans kibolskiej awantury w Bratysławie. Na Starym Mieście doszło do bójki między kibolami Cracovii, a fanami bułgarskiej drużyny Lewski Sofia. "Naszych" wspierali fani Ajaxu Amsterdam. Tymczasem dziś Cracovia ma zagrać w eliminacjach Ligi Europy z DAC 1904 Dunajska Streda.

Polscy i holenderscy kibole starli się z kibolami drużyny z Sofii, która swój mecz rozegra w Rużemberku. Według świadków i słowackiej prasy było wielu rannych. Podaje się, że kibole mieli race przy sobie, rzucali stolikami kawiarnianymi i krzesłami. Do burdy doszło na ulicach pełnych pubów, sklepów i ogródków gastronomicznych. Policja podczas interwencji zamknęła część miasta dla osób postronnych.

Kibole chowali się przed funkcjonariuszami w pubach i bramach. Ze zdjęć wynika, że byli zatrzymywani zarówno na ulicy jak i w lokalach. Według Eurosportu: 107 osób zostało zatrzymanych i oskarżonych o chuligaństwo. Wśród nich 41 Polaków, 15 Holendrów i 51 Bułgarów.


Załączniki

- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu
- brak opisu