Lotnisko Lublin. Zmiany w lotniskowej spółce. Jest nowy członek zarządu


Sebastian Meitz wszedł w skład zarządu Portu Lotniczego Lublin. To 35-letni menadżer z doświadczeniem na rynku europejskim i rynkach w Azji Południowo-Wschodniej.

Na czele zarządu lotniska Lublin stoi Krzysztof Wójtowicz, a wiceprezesem jest były zastępca prezydenta Lublina Włodzimierz Wysocki. Teraz zarząd Portu Lotniczego Lublin został rozszerzony o jeszcze jedną osobę. Rada nadzorcza spółki zdecydowała, że jest to Sebastian Meitz.

- Jest magistrem stosunków międzynarodowych w zakresie studiów strategicznych i bezpieczeństwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentem studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Szkole Głównej Handlowej oraz stypendystą na Uniwersytecie Ludwiga-Maksymiliana w Monachium. Meitz ukończył również Leadership Academy for Poland i studia podyplomowe na London School of Economics and Political Science - informuje PLL. 35-letni Meitz zaczynał karierę międzynarodowych firmach doradztwa strategicznego McKinsey & Company oraz Frost & Sullivan. Potem pracował w Totalizatorze Sportowym, BETEGY (międzynarodowy startup technologiczny). W latach 2014 – 2016 pracował nad globalnymi projektami rozwojowymi w Światowej Organizacji Ruchu Skautowego w Malezji. Ostatnio był prezesem spółki CENZIN i jednocześnie prowadził własną firmę doradztwa strategicznego Gaming 5.0.

- Sebastian Meitz jest również związany ze światem akademickim. Był asystentem na Uniwersytecie Ludwika-Maksymiliana w Monachium, następnie wykładowcą marketingu międzynarodowego w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, a od zeszłego roku jest wykładowcą i kierownikiem studiów w zakresie zarządzania na rynku gier losowych i zakładów sportowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie - komunikuje lubelskie lotnisko. Meitz zna biegle język angielski i niemiecki oraz w stopniu komunikatywnym posługuje się rosyjskim. 


Załączniki

- Sebastian Meitz
- Krzysztof Wójtowicz
- Włodzimierz Wysocki