IPN: Bez konsekwencji dla Krzysztofa Wyszkowskiego za obraźliwy wpis o prezydent Dulkiewicz


Wojewoda pomorski Dariusz Drelich czeka z decyzją o krokach wobec Krzysztofa Wyszkowskiego za jego"twitterowy" atak na prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. Konsekwencji nie będzie natomiast ze strony IPN. Krzysztof Wyszkowski jest członkiem Kolegium instytutu.

Krzysztof Wyszkowski utracił moralne kwalifikacje do bycia członkiem Kolegium IPN w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu - napisali sygnatariusze Listu Otwartego do Przewodniczącego Kolegium IPN. List przesłany do redakcji "Dziennika Bałtyckiego" przez prof. dr hab. inż. Janusza Rachonia – emerytowanego rektora Politechniki Gdańskiej, senatora RP VII kadencji, to odpowiedź na obraźliwy wpis Krzysztofa Wyszkowskiego, który ten zamieścił w internecie. Atakował w nim wulgarnie prezydent Aleksandrę Dulkiewicz i jej córkę. Potem wpis skasował i przeprosił za zbytnią agresję.

- Wypowiedź Krzysztofa Wyszkowskiego miała charakter prywatny - przekazał dziennikarzowi Radia Zet IPN. - Wypowiedź nie dotyczyła żadnej z kwestii wynikającej z zadań i kompetencji Kolegium. Oficjalne stanowisko Kolegium prezentuje w formie przyjmowanych uchwał. Odwołania Wyszkowskiego ze stanowiska doradcy wojewody Dariusza Drelicha domagają się również radni klubu Wszystko Dla Gdańska i prezydent Sopotu. - Pan Krzysztof Wyszkowski swoje wpisy skasował i za nie przeprosił. Ewentualne dalsze kroki w tej sprawie wojewoda podejmie po powrocie pana Wyszkowskiego z urlopu- oświadcza biuro prasowe wojewody. 


Załączniki

- Krzysztof Wyszkowski