Opublikowano wykaz lotów premier Beaty Szydło


Kancelaria Premiera opublikowała wykaz lotów byłej premier Beaty Szydło, która zawnioskowała o to w trakcie afery dotyczącej lotów byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wykaz zawiera 164 pozycje. W najbliższych dniach mają zostać opublikowane jeszcze rejestry lotów byłych premierów: Ewy Kopacz i Donalda Tuska. Kilka dni temu zamieszczono wykaz lotów premiera Mateusza Morawieckiego.

Pierwsze loty premier Beata Szydło odbyła w dniach 29-30 listopada 2015 roku, a ostatni 10 grudnia 2017 roku. Spośród 164 lotów 73 odbyły się wojskowym samolotem CASA, 16 śmigłowcem W-3 Sokół, jeden lot był lotem czarterowym (do Ułan Bator), a pozostałe samolotem Embraer. Beata Szydło pełniła funkcję premiera od 16 listopada 2015 roku do 11 grudnia 2017 roku. Na stanowisku zastąpił ją Mateusz Morawiecki. Wykaz opublikowano na jej prośbę.

Przypomnijmy: W piątek marszałek Sejmu Marek Kuchciński zrezygnował z pełnionej funkcji, po tym jak dziennikarze i politycy opozycji przez kilkanaście dni ujawniali szczegóły dotyczące jego lotów (głównie na trasie Warszawa-Rzeszów). Wraz z marszałkiem podróżowała np. jego rodzina czy poseł Stanisław Piotorowicz, który miał transportować leki dla żony. Kancelaria Sejmu podawała sprzeczne z ustaleniami dziennikarzy informacje.


Załączniki

- brak opisu