Krystyna Pawłowicz obraziła Adama Bodnara. "Jest pan wyjątkowym szkodnikiem". PO składa zawiadomienie do prokuratury


- Jest pan wyjątkowym szkodnikiem - tak do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara zwróciła się podczas posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka posłanka PiS-u Krystyna Pawłowicz. Opozycja składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

We wtorek w Sejmie odbyło się posiedzenie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, podczas którego Adam Bodnar wygłaszał prezentację na temat swojej działalności w 2018 roku. W trakcie prezentacji głos zabrała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz, która stwierdziła, że Rzecznik Praw Obywatelskich nie reprezentuje całego społeczeństwa, a jedynie jego część, która przegrała wybory.

Podczas swojego wystąpienia Krystyna Pawłowicz nazwała też Adama Bodnara "wyjątkowym szkodnikiem", a także zarzucała mu nienawiść do własnego państwa. - Podmiotem zainteresowania są osoby chore seksualnie - powiedziała Pawłowicz, cytowana przez RMF FM. W reakcji na zachowanie Krystyny Pawłowicz, Platforma Obywatelska postanowiła złożyć zawiadomienie do prokuratury. - Dzisiaj nie tylko w pełni solidaryzujemy się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, lecz także składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia konstytucyjnego organu, jakim jest Rzecznik Praw Obywatelskich - powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Sama posłanka Pawłowicz również odniosła się do sytuacji. "Na koniec swego posłowania oceniłam dziś w Sejmie działalność RPO A. Bodnara, mimo zakrzykiwań K. Gasiuk-Pihowicz, Szczerby, A. Myrchy itp." - napisała na Twitterze.

W ostatnich dniach o Krystynie Pawłowicz było też głośno z powodu uszczypliwych komentarzy pod adresem Patryka Vegi i jego najnowszego filmu "Polityka". Film miał dać popalić Jarosławowi Kaczyńskiemu, Beacie Szydło, Mateuszowi Morawieckiemu, ojcu Tadeuszowi Rydzykowi, czy właśnie Krystynie Pawłowicz. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości skorzystała z okazji i po niepochlebnych recenzjach dotyczących filmu postanowiła wbić reżyserowi szpilkę. "Panie Patryku, no i co? Wszyscy mówią,że chała... Serdecznie pozdrawiam..." - napisała na Twitterze. Do wpisu Pawłowicz dołączyła zdjęcie Patryka Vegi na tle supersamochodu.


Załączniki

- brak opisu