Marek Jakubiak: "Konfederacja jest w stanie utworzyć wspólny rząd z Platformą"


- Konfederacja jest w stanie utworzyć wspólny rząd z Platformą – stwierdził w TVP Marek Jakubiak, poseł Federacji dla Rzeczypospolitej. - To absolutna bzdura - odparł w rozmowie z nami Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji.

- Konfederacja jest w stanie utworzyć wspólny rząd z Platformą. Dla interesu się wszystko zrobi - mówił Marek Jakubiak w poniedziałek w TVP. Były członek Konfederacji dodał, że "zbytnich dyskusji nie ma, wszystko jest anty-PiS"

Wypowiedź Marka Jakubiaka wywołał falę komentarzy wśród wyborców Konfederacji oraz pośród polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. O komentarz do słów lidera Federacji dla Rzeczypospolitej poprosiliśmy Janusza Korwin-Mikkego. - Jest to absolutna bzdura, żadne rozmowy nie są prowadzone - powiedział prezes partii KORWiN w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press.

- Nie rozważamy koalicji z nikim z "bandy czworga", niezależnie czy jest to PiS, PO, SLD, czy PSL. Jakiekolwiek rozmowy możemy rozpocząć po wyborach i wtedy - jeśli któraś z partii zagwarantuje nam realizację naszych postulatów - rozważymy ewentualną koalicję. Chociaż moim zdaniem jest to mało prawdopodobne. Ale podkreślam, w tej chwili nie ma absolutnie żadnych rozmów, to kompletna bzdura - dodał Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z AIP.

- Tego typu wypowiedzi są inspirowane faktem, że Konfederacja ma realną szansę dostać się do Sejmu - stwierdził z kolei Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. - Poseł Jakubiak jest zapraszany do TVP, które od dawna konsekwentnie nie zaprasza nikogo z Konfederacji. Pan Marek Jakubiak atakuje nas w TVP, a Prawo i Sprawiedliwość nagłaśnia to swoimi kanałami. To pokazuje, że wykonujemy dobrą pracę i zagrażamy Prawu i Sprawiedliwości - powiedział Krzysztof Bosak w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press.


Załączniki

- brak opisu