Adam Chmielecki z Magazynu „Solidarność” ma zostać nowym prezesem Radia Gdańsk


W czwartek 12 września 2019 roku wybrany ma zostać nowy prezes Radia Gdańsk. Jest tylko jeden kandydat – informuje branżowy portal, który twierdzi, że szefem publicznej radiostacji zostanie Adam Chmielecki z Magazynu „Solidarność”.

O rezygnacji z funkcji dotychczasowego prezesa Radia Gdańsk, Dariusza Wasielewskiego, który szefem radiostacji pozostaje do połowy września, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Wyborem jego następcy zajmuje się teraz Rada Mediów Narodowych. „Z naszych informacji wynika, że jedynym kandydatem na to stanowisko jest Adam Chmielecki. To politolog, dziennikarz, publicysta oraz wydawca. Jest związany z miesięcznikiem "Magazyn Solidarność".

Jest autorem książki „Wokół Solidarności”, razem z Cenckiewiczem, Kowalskim i Piekarską napisał biografię śp. Lecha Kaczyńskiego, a także współautorem albumu „Moim powołaniem jest służba publiczna. Rzecz o Macieju Płażyńskim” - pisze branżowy portal Wirtualnemedia.pl.

Jeśli nieoficjalne informacje się potwierdzą, Adam Chmielecki będzie kolejnym prezesem RG powiązanym z NSZZ „Solidarność” - warto bowiem przypomnieć, że Dariusz Wasielewski w latach 2002-2006 był rzecznikiem prasowym związku. 


Załączniki

- brak opisu