Lewica nie chce Macierewicza jako marszałka seniora - zarzuca mu kłamstwo


Lewica nie wskazuje kandydata na marszałka seniora, pozostawiając wybór prezydentowi. Nie chce jednak, by ta funkcja trafiła do Antoniego Macierewicza.

- Nasz apel kierujemy do Pana mając na względzie poszanowanie godności Sejmu, jego powagi i majestatu oraz tradycji polskiego parlamentaryzmu - czytamy w apelu, pod którym podpisał się wybrany z okręgu bydgoskiego poseł Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy.

- Antoni Macierewicz od lat znany jest z języka wykluczającego i dzielącego naszą wspólnotę oraz działań na szkodę debaty publicznej i mechanizmów demokratycznych w Polsce - twierdzi Lewica.

Jej zdaniem Antoni Macierewicz, będąc szefem tzw. komisji smoleńskiej "był autorem licznych szkodliwych i dzielących społeczeństwo kłamstw na temat przyczyn oraz przebiegu katastrofy w Smoleńsku (...). Całość apelu zamieścił w mediach społecznościowych drugi z posłów Lewicy z naszego okręgu wyborczego, Jan Szopiński.


Załączniki

- Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy zwrócił się z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o to, by cofnął decyzję o wyborze Antoniego Macierewicza na marszałka seniora Sejmu.