Janusz Palikot zebrał ponad 4 mln zł i ruszy z produkcją okowity


Cel osiągnięty - ogłasza były polityk, Janusz Palikot. Udało mu się sprzedać wszystkie akcje Teńczyńskiej Okovity i uzbierać 4,18 mln zł na produkcję trunku.

- Ponad 1300 osób zdecydowało się zainwestować w rewolucyjny projekt Tenczyńskiej Okovity! Kwotę uzbieraliśmy w rekordowym dla projektu biznesowego czasie! Zebrane 4,18 mln zł to największa crowdfundingowa zbiórka w Polsce! Dzięki! - napisał na Facebooku Janusz Palikota. To lubelski biznesmen, były polityk, w przeszłości jeden z liderów Platformy Obywatelskiej i założyciel Ruchu Palikota, przemianowanego na Twój Ruch. W 2017 roku ogłosił, że odchodzi z polityki i wraca do biznesu. Kupił browar Tenczynek i niedawno poinformował, że realizuje nowy projekt. Chodzi o produkcję rzemieślniczej okowity, czyli staropolskiego, mocnego, potrójnie destylowanego alkoholu chce rozpocząć według XIX-wiecznych receptur.

Alkohole wysokoprocentowe są obecnie w przededniu rewolucji porównywalnej do tej, która 10 lat temu zaczęła zmieniać na lepsze polski rynek piwny. To dobry czas na wykorzystanie budzącego się potencjału i wskrzeszenie kraftowej okowity" - czytamy w komunikacie spółki ogłoszonym na portalu Crowdway. Aby jednak biznes mógł się kręcić, Palikot potrzebował pieniędzy. I to nie małych, bo chodzi o 4,18 mln zł.

Tę sumę były polityk postanowił zebrać w internecie, sprzedając pakiety akcji spółki. We wtorek Palikot ogłosił, że udało się uzbierać potrzebną sumę. Janusz Palikot był w przeszłości właścicielem Polmosu Lublin. Jako polityk zasłynął z kontrowersyjnych zachowań. Jak te gdy w 2007 r. podczas konferencji programowej PO miał na sobie koszulkę z napisem „Jestem gejem” i Jestem z SLD”.

Później publicznie pojawił się z wibratorem w ręku i pistoletem, przekonując, że były to ówczesne symbole prawa i sprawiedliwości w Polsce. A na antenie TVN24 przyznał, że uważa prezydenta Lecha Kaczyńskiego za chama. W kwietniu 2010 Sąd Rejonowy w Lublinie ukarał go grzywną w wysokości 1200 zł za m.in. wykroczenie spożywania alkoholu w miejscu publicznym podczas konferencji prasowej.


Załączniki

- Janusz Palikot podczas październikowej konferencji prasowej w Warszawie, gdzie prezentował plany biznesowe Browaru Tenczynek
- Janusz Palikot podczas październikowej konferencji prasowej w Warszawie, gdzie prezentował plany biznesowe browaru Tenczynek