Wystawa poświęcona bł. ks. Jerzemu Popiełuszce na uniwersytecie w Rzymie


Fotografie prezentujące najważniejsze momenty życia legendarnego kapelana warszawskiej Solidarności, opisujące jego męczeńską śmierć, a także przemiany społeczne w Polsce po tragedii z 1984 r. składają się na wystawę poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Rzymie. Wernisaż odbędzie się 3 grudnia o godzinie 16.

Otwarcia wystawy dokonają przedstawiciele rodziny bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W uroczystości weźmie też udział m.in. Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego i metropolita białostocki abp. Tadeusz Wojda.

Wystawa została zorganizowana przez Fundację DOBRO przy wsparciu samorządu województwa podlaskiego. Prezentuje najważniejsze momenty życia księdza Jerzego, opisuje jego męczeńska śmierć, a także przemiany społeczne i polityczne, jakie dokonały się w Polakach po bestialskim mordzie na kapłanie. Miejsce ekspozycji to Papieski Uniwersytet Urbaniana w Rzymie.

- Wystawa o życiu i męczeńskiej śmierci tak wielkiej postaci, jaką był i ciągle jest ksiądz Jerzy Popiełuszko zawsze wzbudza duże zainteresowanie. Tym razem mamy niepowtarzalną szansę na to, żeby zapoznać z Nim rzesze turystów i wiernych przybywających do Watykanu – podkreślają organizatorzy wystawy. Dodają, że przy tej okazji województwo podlaskie – miejsce, z którego pochodził błogosławiony ksiądz Jerzy i do którego tak chętnie wracał – zaistnieje w świadomości ludzi z całego świata.

Podlaska delegacja przebywa w Watykanie od 2 grudnia. W poniedziałek wieczorem uczestniczyła w ambasadzie polskiej przy Stolicy Apostolskiej uczestniczyła w pokazie filmu dokumentalnego o ks. Jerzym Popiełuszce"Posłaniec prawdy" . - Nasza delegacja będzie też uczestniczyć w środowej audiencji generalnej z Ojcem Świętym - mówi ks., Andrzej Dębski, rzecznik białostockiej kurii metropolitarnej.


Załączniki

- brak opisu
- 4 grudnia marszałek Artur Kosicki i podlaska delegacja będzie też uczestniczyć w środowej audiencji generalnej z Ojcem Świętym
- Wystawa w Watykanie została zorganizowana przez Fundację DOBRO przy wsparciu samorządu województwa podlaskiego. Prezentuje najważniejsze momenty życia księdza Jerzego Popiełuszki
- 4 grudnia metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda i podlaska delegacja będzie też uczestniczyć w środowej audiencji generalnej z Ojcem Świętym