Śląsk: Były senator PiS Stanisław K i jego syn zatrzymani. Odpowiedzą przed prokuraturą w Katowicach


Były senator Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław K., a także jego syn, zostali zatrzymani przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyźni mają usłyszeć nowe zarzuty korupcyjne. Odpowiedzą przed Prokuraturą Regionalną w Katowicach.

Stanisław K., były senator PiS, a także jego syn zostaną doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie mają usłyszeć nowe zarzuty korupcyjne. Mężczyźni zostali zatrzymani przez agentów CBA, a śledztwo dotyczy przyjmowania łapówek w łącznej wysokości opiewającej na miliony złotych.

- Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadza postępowanie w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji. Do tej pory zarzuty usłyszało 24 podejrzanych - informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Dzisiaj, 14 stycznia, do tego śledztwa zatrzymano trzy osoby, w tym byłego senatora RP VIII kadencji, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wszyscy zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne.

- Były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach - podaje CBA. 


Załączniki

- brak opisu