Borys Budka w Gdańsku. Kandydat na przewodniczącego PO spotkał się z działaczami oraz dziennikarzami


- Jest pełen nowych pomysłów i świeżej energii, czyli wszystkiego tego, czego Platforma potrzebuje, by wygrywać kolejne wybory – mówi o kandydaturze Borysa Budki przewodnicząca gdańskiej Rady Miasta, Agnieszka Owczarczak. Dziś w biurze Zarządu Regionu Pomorskiego PO kandydat na przewodniczącego partii spotkał się z samorządowcami oraz dziennikarzami.

Borys Budka pojawił się na Pomorzu, by przekonać członków Platformy Obywatelskiej do swojej kandydatury na szefa partii. W wyborach, które odbędą się 25 stycznia weźmie udział sześciu polityków największej partii opozycyjnej w kraju. Budka uchodzi za faworyta. Jego największym rywalem będzie Tomasz Siemoniak, zaproponowany na przewodniczącego przez ustępującego ze stanowiska Grzegorza Schetynę.

We wtorek, w Manhattanie Budce towarzyszyła spora grupa samorządowców, m.in. Piotr Borawski - zastępca prezydenta Gdańska, Marcin Skwierawski - wiceprezydent Sopotu, Agnieszka Owczarczak - przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Janusz Wróbel - burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Krzysztof Krzemiński - burmistrz Redy, Marek Szczepański - starosta chojnicki oraz Patryk Gabriel - wicestarosta powiatu starogardzkiego. Kandydat dziękował za liczne wsparcie lokalnych działaczy z woj. pomorskiego i jak podkreślał, PO powinna budować swoją siłę na ludziach z samorządu. Ekspansja partii w Polsce lokalnej, ma być jednym filarów polityki Budki w przypadku powierzenia mu funkcji przewodniczącego. Samorządowcy stanowią trzon platformy – mówił kandydat.

- Powinni być dla nas wzorem jak rozwiązywać najtrudniejsze sprawy swoich mieszkańców. Pokazali jak skutecznie wygrywać, bowiem są darzeni dużym zaufaniem w swoim małych ojczyznach. Siła Platformy w woj. pomorskim bierze się z ludzi m.in. z samorządu. Jestem przekonany - dodawał - że ten sekretariat samorządowy, których chcemy utworzyć w PO, będzie miejscem, w którym nasi samorządowcy oraz osoby bez legitymacji partyjnej, będą dzielić się swoimi dobrymi praktykami. 

- Wspieramy Borysa Budkę, który jest najlepszym kandydatem na przewodniczącego PO – mówiła radna Agnieszka Owczarczak. - Jest pełen nowych pomysłów i świeżej energii, czyli wszystkiego tego, czego Platforma potrzebuje, by wygrywać kolejne wybory. Jest też gwarantem, że Platforma będzie wspierać polski samorząd. Jako samorządowcy wiemy czego potrzebują mieszkańcy, jesteśmy blisko ich spraw i chcemy aby Platforma nadal tak funkcjonowała. Potrzebujemy prawdziwej, mądrej, dobrej zmiany, nowej energii, nowego otwarcia i pomysłu. Jesteśmy z różnych rodzin "platformerskich", ale łączą nas wspólne cele i idee. Chcemy, by Platforma Obywatelska była partią centrową o filarze konserwatywnym i liberalnym – dodawał wiceprezydent Marcin Skwierawski. W kolejnych dniach Pomorze mają odwiedzić kolejni kandydaci, m.in. Joanna Mucha oraz Bartłomiej Sienkiewicz. 


Załączniki

- brak opisu