Darmowy internet dla studentów z powodu koronawirusa? Tego chce Jarosław Gowin


Jarosław Gowin zaapelował do firm telekomunikacyjnych o udostępnienie darmowych pakietów internetowych studentom i doktorantom. Prośba ma związek z epidemią koronawirusa w Polsce. Zdaniem wicepremiera i ministra nauki, każdy powinien mieć równy dostęp do nauki zdalnej. 

Epidemia koronawirusa w Polsce zamknęła szkoły i uczelnie, w wyniku czego uczniowie i studenci przechodzą na nauczanie zdalne, prowadzone online. Nie można jednak uczyć się w ten sposób, nie mając dostępu do internetu. Zwrócił na to uwagę Jarosław Gowin, który na Twitterze poinformował o podjętych w związku z tym krokach.

- Zwróciłem się do operatorów sieci komórkowych o przyznanie bezpłatnego dostępu do transferu danych dla studentów i doktorantów – napisał wicepremier. - Zwróciłem się do operatorów sieci komórkowych o przyznanie bezpłatnego dostępu do transferu danych dla studentów i doktorantów. Wszyscy powinni mieć równe szanse udziału w nauczaniu online.

Takie rozwiązanie miałoby dać każdemu równe szanse dostępu do nauki online. Warto wspomnieć, że dodatkowe pakiety 10 GB już wcześniej przygotowały dla swoich klientów sieci:

  • Orange
  • Play
  • T-Mobile

Załączniki

- Jarosław Gowin