Badanie CBOS: Policja najlepiej ocenianą instytucją w Polsce


Policja po raz kolejny, czwarty raz z rzędu, jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Wyprzedziła władze samorządowe, wojsko, NBP, a nawet prezydenta.

Działania policji dobrze ocenia aż 80% ankietowanych. Jest to wynik o 5% wyższy niż w dwóch ostatnich edycjach badania i zarazem najlepszy w całej historii badań, od września 1990 roku. Warto dodać, że badania przeprowadzono jeszcze przed działaniami związanymi z ograniczeniem pandemii wirusa. CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu oraz wybranych instytucji publicznych, w tym policji.

- Wysoka ocena działalności policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby, poświęcenie i służbę policjantów oraz pracowników polskiej policji - czytamy na stronie www.policja.pl. - Chociaż badania przeprowadzono jeszcze przed działaniami związanymi ze zwalczaniem pandemii COVID-19, właśnie szczególnie w tym trudnym czasie walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, jest to dla nas bardzo ważne i mobilizujące.


Załączniki

- brak opisu