Peleton Tour de Pologne wystartuje ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Jakimi ulicami pojadą kolarze? Uwaga na utrudnienia


Już 5 sierpnia ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie wystartuje peleton 77. Tour de Pologne. Na początku kolarze przejadą ulicami Chorzowa i następnie wjadą do Piekar Śląskich, gdzie powalczą o Lotnią Premię LOTTO. Finisz trasy będzie przy katowickim Spodku. Łącznie peleton będzie miał do pokonania 196 kilometrów.

Tour de Pologne ponownie wystartuje ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie. 77. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 8 sierpnia na Stadionie Śląskim. Pierwszy etap to dynamiczny i wymagający odcinek o długości 196 kilometrów z metą w Katowicach. Krótko po starcie kolarze powalczą na Lotnej Premii LOTTO w Piekarach Śląskich, a na 80. kilometrze na Lotnej Premii LOTTO w malowniczym Ogrodzieńcu. Tam trasa zakręca na zachód, a przed kolarzami Premia Specjalna w Sosnowcu oraz Lotna Premia LOTTO w Siemianowicach Śląskich.

W Katowicach na kolarzy czekają trzy rundy po 16 kilometrów każda, dwie Górskie Premie IV kategorii oraz sprinterski finisz przy Spodku. Zawodnicy rozpoczną wyścig o godzinie 13.45. Peleton wyjedzie ze Stadionu Śląskiego bramą nr 7 i skieruje się na Aleję Harcerską, a następnie ulicę Parkową. Kolarze będą jechać dalej ulicami Chorzowa: Kościuszki, Rynek, Katowicka, Nowa, Skłodowskiej Curie, Rodziewiczówny, Plac św. Jana, Maciejkowicka, Główna, Kluczborska aż do granicy z Piekarami Śląskimi.


Załączniki

- brak opisu