Jarosław Pinkas złożył rezygnację z funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka


- Główny Inspektor Sanitarny J. Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację- podał rzecznik rządu Piotr Müller.

Główny Inspektor Sanitarny J. Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację. Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka- poinformował na Twitterze Müller. - Ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego.

Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem- napisał w opublikowanym oświadczeniu. - Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe - dodał. - Ostatnie miesiące zdominowane zostały przez pandemię. Spadło na nas wiele dodatkowych i trudnych obowiązków. Ale to doświadczenie pokazało, że wobec wielkich wyzwań zdrowotnych udało nam się stanąć w jednym szeregu- napisał.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Pinkasowi podziękował minister zdrowia Adam Niedzielski. - Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa jako Główny Inspektor Sanitarny- napisał i dodał, że dziękuje "za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej".


Załączniki

- Oficjalnym powodem rezygnacji są problemy zdrowotne Jarosława Pinkasa.