Sławomir Mentzen z konfederacji nawarzył piwa. Polityk został browarnikiem


Rodzinny browar Sławomira Mentzena wypuścił na rynek trzy rodzaje piw. Toruński polityk zapowiada jednak, że gdy zdobędą uznanie klientów, rozszerzy ofertę.

Sławomir Mentzen postanowił uczcić swoje 34 urodziny piwem z rodzinnego browaru. A konkretnie trzema rodzajami piwa, bo tyle w tej chwili browar warzy. - Idea browaru zrodziła się w sierpniu, przy okazji serii spotkań "Piwo z Mentzenem" - mówi polityk. - Spotkania te cieszyły się dużą popularnością.

Browar oficjalnie zadebiutował w piątek. Szczegóły na temat oferty można znaleźć na stronie internetowej. "Takie prezenty, to się rozumie. Browar Mentzen na 34 urodziny Sławomira Mentzena to właśnie my! - czytamy. - Specjalnie dla was przedstawiamy najlepsze premiery tego roku, czyli trzy naprawdę dobre piwa - Wolnościowe, Pszenica Mentzena i Wielozbożowe".

Browar zaczął działalność od produkcji trunku pszenicznego, wielozbożowego oraz piwa Wolnościowego. Co to takiego? Jest to wheat beer z domieszką historii i polityki. Jak wyjaśniają toruńscy piwowarzy, tego typu piwa powstały kiedyś w Belgii, gdzie nakładane na piwowarów podatki liczone były na podstawie zużytego słodu. Przedsiębiorczy producenci postanowili zatem obyć się bez słodu i tym samym obejść system podatkowy.


Załączniki

- brak opisu