Katowice zwolnią restauratorów z opłaty koncesyjnej. Radni zajmą się tym tematem na najbliższej sesji


To już pewne: Katowice zwolnią restauratorów z opłaty koncesyjnej na ten rok. Katowiccy radni zajmą się tym tematem na najbliższej sesji Rady Miasta, czyli w czwartek 4 lutego.

Katowice zwolnią restauratorów z opłaty koncesyjnej na ten rok. To odpowiedź na trudną sytuację w branży gastronomicznej, która od października może działać jedynie w opcji na wynos.

- Apelowałem o taką możliwość u Premiera RP i jestem wdzięczny, że premier pozytywnie się do tej kwestii ustosunkował. Dziękuje też radnemu Jarosławowi Makowskiemu za inicjatywę w procesie wdrożenia rozwiązań w tym zakresie oraz wszystkim szefom wszystkich klubów Rady Miasta za działanie ponad politycznymi podziałami na rzecz naszych mieszkańców. Zdaję sobie sprawę, że restauratorzy są w trudnej sytuacji i dlatego wierzę, że takie działanie będzie dla nich pomocne w tym niełatwym czasie – ogłosił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jak przypominają katowiccy urzędnicy możliwość zwolnienia z opłaty koncesyjnej przez radę gminy wprowadza nowelizacja przepisów opublikowana w Dzienniku Ustaw 25 stycznia. Teraz stosowną uchwałę w sprawie muszą jeszcze podjąć radni z Katowic. Zrobią to na najbliższej sesji 4 lutego. Co ważne, zgodnie z przepisami restauratorzy muszą – tak jak dotychczas – za koncesję zapłacić, ale otrzymają zwrot.

- W przypadku przedsiębiorców rozliczających się ratalnie, zwrot będzie w wysokości pierwszej raty - z kolejnych opłat zostaną zwolnieni. Osoby, które zapłacą za cały rok, otrzymają zwrot pełnej kwoty – wyjaśniają przedstawiciele miasta. Więcej informacji w sprawie pomocy dla przedsiębiorców w Katowicach można uzyskać dzwoniąc do Wydziału Spraw Obywatelskich na (32) 259 33 62 lub (32) 259 32 79 lub przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink – (32) 259 32 77.


Załączniki

- Mariacka w Katowicach
- Mariacka w Katowicach
- Mariacka w Katowicach
- Mariacka w Katowicach
- Mariacka w Katowicach